Güncel

Devlet-mafya ilişki ağı gün geçtikçe derinleşiyor!

2014 yılında Mehmet Ağar'ın savunmasını duruşmadan önce alıp Ağar'ı kollayan Yargıtay üyesinin Sezgin Baran Korkmaz ile de fotoğtafı çıktı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları ile gündeme gelen, SBK Holding davası nedeniyle de yurt dışına kaçtığı tespit edilen firari Sezgin Baran Korkmaz ile fotoğrafı çıkan Yargıtay üyesi Savaş Nemli, tepki sosyal medyaya  düşen fotoğraf ile ilgili açıklama yaptı.

Nemli, “Fotoğraf karesinde yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekalet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk” dedi.

Sezgin Baran Korkmaz ile hiçbir hukukunun olmadığını belirten Nemli, şunları kaydetti:

“Adı geçen şahıs hakkındaki herhangi bir soruşturmadan haberimin olmadığı gibi, basından öğrendiğim kadarıyla yine adı geçen şahıs hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve mal varlığına el koyma kararlarının 9 Ekim 2020 tarihinde alındığı ve daha sonra bu kararların kaldırıldığı belirtildiğinden ilgi kurulması da anlamsızdır. Ayrıca şahsıma yönelik suç oluşturacak haber ve yorumlar hakkında yasal yollara başvuracağım.”

Bir restoranda çekilen fotoğraf, sosyal medyada “Sezgin Baran Korkmaz Yargıtay üyesi ile birlikte” notuyla paylaşılmıştı. Fotoğraftaki kişinin Yargıtay üyesi Tekman Savaş Nemli’nin olduğu ortaya çıkmıştı.

Bu arada Yargıtay üyesi Savaş Nemli’nin Mehmet Ağar’ın yargılandığı davadaki görevi de dikkat çekti.

1990’lı yıllarda yaşanan faili devlet cinayetleri ile ilgili dava Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmüştü. Temmuz 2014’te görülen davada başkanlığını Tekman Savaş Nemli’nin mahkemenin kararları tepki çekmişti.

Mahkeme aynı gün cinayetleri itiraf eden Ayhan Çarkın’ı tahliyesine karar vermişti. Nemli, sanık Mehmet Ağar’ın sağlık sorunları nedeniyle 7 gün istirahat raporu olduğunu ve duruşmaya katılmayacağına ilişkin raporunun kendilerine ulaştığını bildirmişti.

Ayrıca mahkeme aralarında Mehmet Ağar, İbrahim Şahin ve Korkut Eken’in de aralarında bulunduğu sanıkların duruşmadan vareste tutulmaları, çağrıldıkları duruşmalara gelmeleri yönünde karar açıklamıştı.

Nemli, faili meçhul davasında Mehmet Ağar’ın celse arasında savunmasını almıştı. Nemli’nin, Ağar’ın avukatlar tarafından sorgulamasını engellemek için duruşmadan önce savunmasını aldığı öğrenilmişti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu